Максим Мартынюк

Максим Мартинюк: за українську рибу — українські гривні
Україна 80% рибної продукції купує за кордоном.
Україна 80% рибної продукції купує за кордоном.
Це при тому, що національний ресурс дозволяє наповнити цим смачним і дуже корисним продуктом споживчий кошик українця.Більше інформації про Максима Мартынюка читайте на нашому сайті kp.ua.

На думку, першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Максима Мартинюка, у рибного господарства України є величезний потенціал для заміщення імпорту. Для його реалізації необхідно провести цілий комплекс державних, наукових, організаційних та інших заходів:

підтримка державою рибного флоту із залученням коштів для модернізації та будівництва суден;
раціональне використання внутрішніх водойм для збільшення виробництва риби;
впровадження нових видів розведення риби;
формування та зміст племінної бази аквакультури;
розширення кормової та сировинної бази рибного господарства;
збільшення асортименту та поліпшення якості риби, що просуне її на внутрішній, а також зовнішній ринок.
Програма з розвитку рибного господарства повинна враховувати таке негативне явище, як браконьєрство, яке стало прибутковою справою в умовах економічної стагнації. Максим Мартинюк стверджує, що, перш за все, економічні фактори розвитку рибної галузі можуть обмежити браконьєрську діяльність.

«Потрібно розвивати виробництво аквакультури: як тільки риба буде проводитися в Україні та продаватися за українські гривні, то відразу буде загублена частина стимулу для браконьєрів, які зараз отримують рибу безкоштовно і продають по імпортної ціною», — зазначив перший заступник, аналізуючи ситуацію в рибному господарстві .

Державне агентство рибного господарства України, зазначив Максим Мартинюк, має не тільки виконувати свої контрольні функції, отлавливая браконьєрів на швидкісних катерах, а й нарощувати свою економічну міць. При цьому дозвільна і інспекційна діяльність цієї підзвітної міністерству структури не втрачає своєї актуальності.

Серйозні завдання стоять і перед науково-дослідними інститутами і організаціями, діяльність яких повинна бути спрямована на моніторинг запасів біоресурсів водойм, оцінку їх стану і місця існування, розробку прогнозів майбутніх уловів, методів профілактики захворювань риби, нових способів видобутку і технологій її переробки. Однією з головних проблем, що стоять перед вченими, є створення високопродуктивних сортів риби на генетично-селекційній основі.

Безумовно, для підтримки, а в деяких сферах рибництва і запуску цільових наукових і виробничих програм, будуть потрібні державні дотації, які розкрутять цей маховик. Але в подальшому економіка національного рибного господарства повинна запрацювати, перейти на максимальну самоокупність і стати рентабельною галуззю аграрно-промислового комплексу. Максим Мартинюк упевнений, що дотації сільського господарства не повинні бути постійними, в іншому випадку така структура буде згубною для України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *